Vytvořeno - Jan Brlica - Grafik Brno
Den diabetů banner

Pochod proti diabetu

Den diabetů nohy

V rámci aktivit spojených se Světovým dnem diabetu, který si každoročně připomínáme 14.listopadu, nadace World Diabetes Foundation za podpory společnosti Novo Nordisk iniciuje a podporuje po celém světě tzv. Pochody proti diabetu. Organizováním této akce si přeje obrátit pozornost veřejnosti na problematiku diabetu.

Řada provedených studií prokázala, že pravidelné cvičení nejméně 30 minut denně (např. 10 000 svižných kroků) a lepší strava s nízkým obsahem tuků a vysokým obsahem vlákniny významně snížila riziko vzniku diabetu 2. typu. Jinými slovy: nemusíte se zničit, abyste zabránili vzniku diabetu. Celková změna boje proti diabetu 2. typu začíná těmi nejmenšími kroky v našem každodenním životě.

To je důvod, proč organizaci Pochodů proti diabetu podporuje společnost Novo Nordisk v České republice již několik let.

14.11.2018 v 13:00 hodin odstartuje v Praze již 14. ročník Pochodu proti diabetu, který bude manifestem toho, že i chůzí se dá účinně bojovat proti diabetu. Věříme, že chůze je skvělý způsob jak oslavit Světový den diabetu. Chceme povzbudit co nejvíce lidí, aby učinili první kroky k prevenci diabetu 2. typu.

Každý registrovaný účastník dostane po Pochodu dárkový balíček.

Připojte se k nám a vyjádřete svůj postoj k diabetu a k vlastnímu zdraví.

Více informací o nadaci World Diabetes Foundation najdete na: www.worlddiabetesfoundation.org
Den diabetiků spodní sponzoři

2018 - Jan Brlica - www.brlica.cz